Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak się modlę?

Utworzony przez Gość, 12 lutego 2019 r. o 18:34
Dla przypomnienia, Wspólnota KK to przede wszystkim wspólna odpowiedzialność i troska. Zapomnieliśmy o tym?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Uzdrowienie opętanego epileptyka (Mk 9,14-29). Gdy Jezus z Piotrem, Jakubem i Janem zstąpił z góry i przyszedł do uczniów, ujrzał wielki tłum wokół nich i uczonych w Piśmie, którzy rozprawiali z nimi. Skoro Go zobaczyli, zaraz podziw ogarnął cały tłum i przybiegając, witali Go. On ich zapytał: „O czym rozprawiacie z nimi?” Odpowiedział Mu jeden z tłumu: „Nauczycielu, przyprowadziłem do Ciebie mojego syna, który ma ducha niemego. Ten gdziekolwiek go chwyci, rzuca nim, a on wtedy się pieni, zgrzyta zębami i drętwieje. Powiedziałem Twoim uczniom, żeby go wyrzucili, ale nie mogli”. On zaś rzekł do nich: „O plemię niewierne, dopóki mam być z wami? Dopóki mam was cierpieć? Przyprowadźcie go do Mnie”. I przywiedli go do Niego. Na widok Jezusa duch zaraz począł szarpać chłopca, tak że upadł na ziemię i tarzał się z pianą na ustach. Jezus zapytał ojca: „Od jak dawna to mu się zdarza?” Ten zaś odrzekł: „Od dzieciństwa. I często wrzucał go nawet w ogień i w wodę, żeby go zgubić. Lecz jeśli możesz co, zlituj się nad nami i pomóż nam”. Jezus mu odrzekł: „Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy”. Natychmiast ojciec chłopca zawołał: „Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!” A Jezus widząc, że tłum się zbiega, rozkazał surowo duchowi nieczystemu: „Duchu niemy i głuchy, rozkazuję ci, wyjdź z niego i nie wchodź więcej w niego”. A on krzyknął i wyszedł wśród gwałtownych wstrząsów. Chłopiec zaś pozostawał jak martwy, tak że wielu mówiło: „On umarł”. Lecz Jezus ujął go za rękę i podniósł, a on wstał. Gdy przyszedł do domu, uczniowie pytali Go na osobności: „Dlaczego my nie mogliśmy go wyrzucić?” Rzekł im: „Ten rodzaj można wyrzucić tylko modlitwą i postem”. Próba wiary. Krzywda dziecka nie pozwala na obojętność. Domaga się reakcji. Ojciec opętanego szuka pomocy dla swojego syna najpierw u ludzi, a gdy ci zawodzą – u Jezusa. W codziennym życiu nie brak sytuacji beznadziejnych, w których nic już nie można zrobić. Każda z nich jest próbą wiary, wezwaniem do jeszcze większej wiary. Moc ducha nieczystego wydawała się zawładnąć dzieckiem nieodwołalnie. Drogą do uzdrowienia syna jest uzdrowienie ojca: z jego niewiary. Dopiero wówczas może ziścić się niemożliwe. W żadnych okolicznościach nie wolno rezygnować z modlitwy wstawienniczej. To również próba wiary. Wołanie kogoś, kto nic nie może, do Tego, kto może wszystko. Módlmy się: Boże, jestem Twoim dzieckiem, które zawsze kochasz. Przymnóż mi wiary, abym nie zwątpił w doświadczeniach życia. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMNIENIE - W żadnych okolicznościach nie wolno rezygnować z modlitwy wstawienniczej. To również próba wiary. Wołanie kogoś, kto nic nie może, do Tego, kto może wszystko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o potrzebne łaski, abyśmy w żadnych okolicznościach nie rezygnowali z modlitwy wstawienniczej i pomyślnie przeszli wszystkie próby wiary. Panie, przyjmij to wołanie kogoś, kto nic nie może, do Tego, kto może wszystko. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Boże pochodzenie mądrości (Syr 1,1-10). Cała Mądrość od Boga pochodzi, jest z Nim na wieki. Piasek morski, krople deszczu i dni wieczności któż może policzyć? Wysokość nieba, szerokość ziemi, przepaść i mądrość któż zbadać potrafi? Jako pierwsza przed wszystkim stworzona została mądrość, rozum roztropności od wieków. Korzeń mądrości komuż się objawił, a dzieła jej wszechstronnej umiejętności któż poznał? Jest jeden mądry, co bardzo lękiem przejmuje, siedzący na swym tronie. To Pan ją stworzył, przejrzał, policzył i wylał na wszystkie swe dzieła, na wszystkie stworzenia według swego daru, a tych, co Go miłują, hojnie nią wyposażył.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Bóg króluje, pełen majestatu. Pan króluje, oblókł się w majestat, Pan odział się w potęgę i nią się przepasał, tak świat utwierdził, że się nie zachwieje. Twój tron niewzruszony na wieki. Ty od wieków istniejesz, Boże. Twojemu domowi przystoi świętość, po wszystkie dni, o Panie. (Ps 93,1.2 i 5bc)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię. (2 Tm 1,10b)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bądź uwielbiony nasz Zbawicielu Jezu Chryste, który śmierć zwyciężyłeś, a na życie rzuciłeś światło przez Ewangelię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Triumf osiąga się przez zwalczanie trudności. Wiktor Hugo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Jezus mówi, lecz my nie chcemy Go słuchać. Wciąż wolimy chodzić własnymi drogami, mimo, że te wiodą nas na manowce. Czy to mądre?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PROŚBA - W intencji za tę próbę, sprawdzian, egzamin...za DROGĘ...Jezu, ufam Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mamy potężny łącznik z Bogiem. Tym łącznikiem jest modlitwa. bł. Michał Sopoćko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu. Tyś moją ucieczką i twierdzą, Boże mój, któremu ufam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezus jest moim Panem, i w sercu swoim wierzę, że Bóg Go wskrzesił z martwych. Wzywam imienia Pańskiego, abym był zbawiony. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Człowiek żyje Chlebem Niebieskim i każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. Nie będzie Bóg uwielbiony!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o Bożą spostrzegawczość, byśmy potrafili dokonywać takich wyborów, które prowadzą do Pana Boga.Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się, prośmy i dziękujmy...wytrwale!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...